Franky

Vinařská oblast Franky se rozkládá v severozápadní části Bavorska. Z 80 % se tu pěstují bílé odrůdy, které patří k mužným a suchým německům vínům. V důsledku povětrnostních a půdních podmínek mají sklon k vyššímu obsahu minerálií. Často bývají popisována jako těžká, robustní, kořenitá, plná. Odrůda Silvaner z Frank přináší ovocná a zemitá špičková vína, která patří k nejlepším v celém Německu.

 

Vinařství Rainer Sauer

Středomořské mírné podnebí a lasturnatý vápenec bohatý na minerály, který současně výborně uchovává teplo, propůjčují vínům ze strmých vinic nad zákrutou Mohanu individuální charakter. Vína, která zde vznikají, se vyznačují dlouhou trvanlivostí,  přirozeností, vysokou mineralitou a fascinujícími ovocnými nuancemi. Nadčasové ekologické pěstování, ruční sběr a moderní vinifikace dodávají vínům čisté tóny, nezaměnitelnou chuť a dobrý potenciál pro dlouhé skladování. Zdejší Sylvánské zelené patří k nejlepším vínům na světě.

                                    

 

Vinařství Rudolf Fürst

Centgrafenberg je považován za jedno z nejlepších míst Frank a současně za jeden z největších vinohradů s burgundskými odrůdami v Německu. Částečně kamenitá půda, pestré pískovce s obsahem železa a podílem hlíny a mírné klima údolního kotle poskytují ideální podmínky právě pro pěstování červeného vína. Mimořádně kvalitní odrůdy Rulandské modré a Jakubské z tohoto vinařství mají fascinující čisté tóny s dlouhou dochutí, vynikající ovocný nádech, jsou dobře archivovatelné a patří již po desetiletí k německé špičce. Vinice na svazích umožňují jen ruční práci, jejímž výsledkem jsou osobité filigránské hrozny, jejichž původ je zřejmý na první pohled.

 

 

Výlety a  und pamětihodnosti ve Frankách

Kloster Heilsbronn, Castell.