Falcko

Krajina v okolí Německé vinné stezky "Deutsche Weinstraße" na levé straně širokého údolí Rýna lemovaného Falckým lesem nabízí ideální podmínky pro pěstování vinné révy. S průměrnou letní teplotou 20 °C a více než 1 800 hodinami slunečního svitu za rok patří Falcko v Německu k regionům s nejmírnějším počasím. Díky výhodnému mikroklimatu se tu na jaře jen zřídka vyskytují noční mrazíky. Ve druhé největší německé vinařské oblasti se daří jako v Alsasku odrůdám Ryzlinky rýnský a Tramín červený, znalci ocení i další červená vína.

 

Vinařství Castel Peter

Majitelé Vinařství Castel Peter získávali dlouhá léta zkušenosti u řady renomovaných pěstitelů ve Falcku, Itálii, Francii a Rakousku a dnes sami čistě ekologickým způsobem, z velké části bez pomoci techniky obhospodařují kolem 12 ha vinic. Kromě vín odrůdy Ryzlink rýnský a Rulandské modré se věnují i dalším odrůdám, jako je např. Rulandská bílá, Kemer, Tramín červený, St. Laurent nebo Cabernet Cubin.

Nabízíme Vám video, které Vás provede vinicemi, ukáže Vám, jak se zde pěstuje vinná réva a jak se její plody ve sklepení mění na ušlechtilý mok.

 

Výlety do Falcka

Na Německé vinné stezce Deutsche Weinstraße najdete celou řadu malebných vesnic s hrázděnými domy z místních pískovců. Bohatou historií se pyšní zámek Hambacher Schloß a skalní hrad Trifels.